Masken av den onda skräckiga smiley är en accessoar som förvandlar vilken look som helst till något oroande och störande. Perfekt för dem som gillar att orsaka en oväntad effekt, denna del kombinerar en minimalistisk design med en överraskande touch tack vare sin lysande finish.
Avsedd för vuxna, är den en del av kollektionen Premium masker. Den är tillverkad av 90% latex och 10% elastisk tyg, vilket säkerställer komfort och en fast passform med dekorativa band. Dess estetik fokuserar på ett stort leende format av två rader av framträdande tänder, målade med speciellt pigment som lyser i mörkret, vilket garanterar en visuell effekt i vilken miljö som helst med svagt ljus.
Inkluderar mask som lyser i mörkret, i svart med grov textur och framsidan täcker ansiktet. Dess enkla men oroande stil gör den till en accessoar med stor personlighet. Idealisk för dem som söker en makaber detalj med en lekfull vink: låt ditt grymma leende lysa upp natten. Denna Premium mask utmärker sig för sin design och sitt utförande samt högkvalitativa material, för en överlägsen finish.
Ref : 125380-0
Material : 90% latex 10% elastiskt tyg